PONOWNE OTWARCIE ZGK Witkowo (29.05.2020)

Po przerwie spowodowanej koronawirusem od 1 czerwca otwieramy drzwi naszego Zakładu. W związku z tym, że jest to teren Stacji Uzdatniania Wody a gwarancja dostaw wody do naszych odbiorców jest naszym priorytetem, uprzejmie prosimy o zachowania wszystkich możliwych zasad bezpieczeństwa:

- przed wejsciem do Zakładu dezynfekujemy ręce,

- po budynku poruszamy się tylko w maseczkach i w obecności naszego pracownika,

- zachowujemy dystans społeczny.

Jednoczesnie informujemy, że od 1 czerwca kasa czynna będzie we wtorki w godzinach 7.30 - 11.00 oraz w czwartki w godzinach 11.00 - 14.30

 

NOWA CENA WODY (18.05.2020)

Zgodnie z Decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Poznaniu nr PO.RET.070.261.2.2018.ZG z dnia 11.05.2018r. informujemy, że od 10 czerwca 2020r. obowiązywać będzie nowa stawka opłaty za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Cena jednego metra sześciennego wody wyniesie 3,10 zł + 8% VAT 

Cena jednego metra sześciennego ścieków wyniesie 6,60 zł + 8% VAT.

 

PONOWNE OTWARCIE PSZOK-a!

Po przerwie spowodowanej koronawirusem Zakład Gospodarki Komunalnej działający jako administrator Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Małachowie Wierzbiczany  informuje, że od najbliższej soboty, tj 9 maja PSZOK będzie otwarty dla naszych mieszkńców.

Przypominamy, że punkt działa w każdą sobotę w godzinach od 9.00 do 14.00.

Prosimy o dostarczanie jedynie wyselekcjonowanych odpadów, które należy składać w miejscach wskazanych przez naszego pracownika. Odpady zmieszane lub niewymienione w regulaminie działania punktu (dokument dostępny na stronie gminy) nie będa przyjmowane.

W związku z trwającą pandemią prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie maseczek i rekawic ochronnych oraz bezpiecznego odstępu od innych osób.

 

TARGOWISKO OTWARTE DLA WSZYSTKICH!

Szanowni Państwo,

Postępując zgodnie z wytycznymi krajowymi "odmrażamy" lokalny handel. W związku z tym, od 6 maja możliwe będzie prowadzenie handlu we wszystkich sektorach.

Nie zmieniają się wymagania sanitarne - działalność możliwa będzie tylko i wyłącznie po spełnieniu zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących działań zapobiegających zagrożeniom epidemiologicznym, w szczególności zarażenia wirusem COVID-19 (koronawirus). Poniżej link na stronę inspekcji sanitarnej z wytycznymi.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/targowiska-bazary-na-ktorych-sprzedawana-jest-zywnosc-zalecane-dzialania-zapobiegajace-zagrozeniu-epidemiologicznemu-covid-19-koronawirus/

Uwaga Kupujący - wejście na targowisko możliwe będzie tylko jedną bramą z ulicy Jana Pawła II (brama przy przejściu dla pieszych, brama nr 2 będzie zamknięta), a także przejsciami z parkingu OKSiR oraz przy Ośrodku Zdrowia (zejście od ul.Polnej). Przy wejściach wystawiane będą płyny do zezynfekcji rąk.

Obowiązek przestrzegania wytycznych nakłada się nie tylko na osoby handlujące ale również na kupujących.

 

URUCHAMIAMY TARGOWISKO DLA SEKTORA ROLNO-SPOŻYWCZEGO!

Kierując się wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej informujemy, że od 28.03.2020r (najbliższa sobota) możliwe będzie prowadzenie na targowisku miejskim w Witkowie handlu, ale tylko w sektorze rolno-spożywczym. Działalność możliwa będzie tylko i wyłącznie po spełnieniu zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących działań zapobiegających zagrożeniom epidemiologicznym, w szczególności zarażenia wirusem COVID-19 (koronawirus). Poniżej link na stronę inspekcji sanitarnej z wytycznymi.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/targowiska-bazary-na-ktorych-sprzedawana-jest-zywnosc-zalecane-dzialania-zapobiegajace-zagrozeniu-epidemiologicznemu-covid-19-koronawirus/

Obowiązek przestrzegania wytycznych nakłada się na osoby handlujące. Kupujących uprasza się, by w przypadku, gdy nie jest to konieczne zrezygnowali z zakupów na targowisku.

  

ZAMKNIĘCIE TARGOWISKA MIEJSKIEGO!

Zakład Gospodarki Komunalnej działający jako administrator targowiska miejskiego przy ul. Jana Pawła II w Witkowie informuje, że w celu ograniczenia możliwości zakażenia się koronawirusem od dnia 18 marca 2020r. do odwołania targowisko będzie zamkniete.

Za utrudnienia przepraszamy.

  

ZAMKNIĘCIE PSZOK-a!

Zakład Gospodarki Komunalnej działający jako administrator Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Małachowie Wierzbiczany  informuje, że z uwagi na poszerzającą się pandemię koronawirusa od dnia 21 marca 2020r. do odwołania PSZOK będzie nieczynny.

Jednocześnie informujemy, że odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości odbywa się bez zakłóceń, zgodnie z przekazanym harmonogramem.

 

SZANOWNI PAŃSTWO, KLIENCI NASZEGO ZAKŁADU!

Z uwagi na wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie się zagrożenia zakażenia koronawirusem, kierując się troską o Państwa zdrowie informujemy, że od 13 marca br. do odwołania biura naszego Zakładu oraz kasa będą niedostępne dla interesantów (płatności proszę dokonywać przelewem).

Rezygnujemy z kontaktu bezpośredniego, nie przerywamy jednak pracy.

Niezmiennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15 pozostajemy do dyspozycji w kontakcie telefonicznym oraz mailowym. Niezbędne dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce "KONTAKT".
Za utrudnienia przepraszamy!

 

ZMIANA GODZINY PRACY PSZOKA!

We wtorek 24 i 31 grudnia 2019r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czynny będzie w godzinach od 10.00  do 12.00.
Za utrudnienia przepraszamy!

 

TYMCZASOWA ZMIANA GODZINY PRACY KASY!

We wtorek 24 grudnia 2019r. kasa będzie czynna w godzinach od 7.00  do 9.00.
Za utrudnienia przepraszamy!

  

KOLEJNA PRZERWA W DOSTAWIE WODY W GMINIE WITKOWO!

Szanowni Państwo - wkraczamy w kolejny etap modernizacji naszej stacji. Z tego powodu jesteśmy zmuszeni dokonać ponownego zatrzymania pomp dzięki którym woda dopływa do naszych mieszkań. Tym razem (bo będzie jeszcze trzeci raz) przerwa w dostawie nastąpi w nocy z 8 na 9 lipca, w godzinach od północy do 3 nad ranem.

Za utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie informujemy, że w miejscowościach zaopatrywanych w wodę ze stacji uzdatniania w Gorzykowie (Czajki, Gorzykowo, Jaworowo, Malenin, Mielżyn i Odrowąż) przerw w dostawie wody nie przewiduje się.

  

ZAMKNIĘCIE WODY W GMINIE WITKOWO!

W nocy z 12 na 13 czerwca br. w godzinach od 23.00 do 4.30 nastąpi przerwa w dostawie wody w gminie Witkowo spowodowana modernizacją lokalnej stacji uzdatniania.

Za utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie informujemy, że w miejscowościach zaopatrywanych w wodę ze stacji uzdatniania w Gorzykowie (Czajki, Gorzykowo, Jaworowo, Malenin, Mielżyn i Odrowąż) przerw w dostawie wody nie przewiduje się.

 

TYMCZASOWA ZMIANA GODZINY PRACY KASY!

Dnia 10.06.2019r. kasa będzie czynna w godzinach od 9.00  do 14.30.
Za utrudnienia przepraszamy!

 

NOWA CENA WODY

Zgodnie z Decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Poznaniu nr PO.RET.070.261.2.2018.ZG z dnia 11.05.2018r. informujemy, że od 10 czerwca 2019r. obowiązuje nowa stawka opłaty za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Cena jednego metra sześciennego wody wynosi 3,05 zł + 8% VAT 

Cena jednego metra sześciennego ścieków wynosi 6,40 zł + 8% VAT.

 

TYMCZASOWA ZMIANA GODZINY PRACY KASY!

W dniach od 19 do 22 lutego br. kasa będzie czynna w godzinach od 9.00  do 13.00.
Za utrudnienia przepraszamy!

 

WIGILIA - TYMCZASOWA ZMIANA GODZIN PRACY KASY!

24.12.2018r. kasa czynna będzie w godzinach od 9.00  do 11.00.
Za utrudnienia przepraszamy!

  

PRZERWA W PRACY ZGK!

21 września br. Zakład (w tym kasa) czynny będzie dla petentów tylko do godz. 11.00.
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia!

 

TYMCZASOWA ZMIANA GODZINY PRACY KASY!

W dniach od 10 do 14 września br. kasa otwarta będzie w godzinach od 9.00  do 13.00.
Za utrudnienia przepraszamy!

  

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY

Ocena okresowa jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu miejskiego Witkowo - informacja z 28.06.2018r.

KOMUNIKAT

  

NOWA CENA WODY

Zgodnie z Decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Poznaniu nr PO.RET.070.261.2.2018.ZG z dnia 11.05.2018r. informujemy, że od dnia 12 czerwca 2018r. obowiązuje nowa stawka opłaty za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Cena jednego metra sześciennego, czyli tysiąca litrów wody wynosi 2,98 zł + 8% VAT 

Cena jednego metra sześciennego ścieków wynosi 6,15 zł + 8% VAT.

  

ZAMKNIĘCIE WODY NA OSIEDLU NR 5!

17 października 2017r (wtorek) w godzinach od 9.00 do 11.00, z powodu konserwacji sieci, nastąpi przerwa w dostawie wody na Osiedlu Nr 5 im. Lotnictwa Polskiego.

Za utrudnienia przepraszamy.

  

KASA ZMIENIA GODZINY OTWARCIA!

Od sierpnia br. zmieniają się godziny pracy kasy przy ZGK Witkowo:
poniedziałek kasa czynna w godzinach od 9.00 do 17.00
wtorek - piątek w godzinach od 9.00 do 14.30.
Serdecznie zapraszamy!

  

WEEKEND MAJOWY

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Witkowie informuje, że w weekend majowy od 29.04.2017r. do 03.05.2017r Zakład będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Służby dyżurne pozostają w pogotowiu. Dostępni będziemy dla Państwa w kolejne dni robocze.

  

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY

Ocena obszarowa jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w 2016 roku dla Gminy Witkowo - informacja z 17.03.2017r.

KOMUNIKAT

  

NOWA CENA WODY

Zgodnie z zarządzeniem Rady Miejskiej w Witkowie potwierdzonym uchwałą nr XXIV/181/2017 z 24 lutego 2017r informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2017r obowiązywać będzie nowa stawka opłaty za zbiorowe zaopatrzenie w wodę. Cena jednego metra sześciennego, czyli tysiąca litrów wody wyniesie 2,94 zł + 8% VAT natomiast za odprowadzanie jednego metra sześciennego ścieków zapłacimy 5,91 zł + 8% VAT.

  

WYŁĄCZENIE WODY W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM W SKORZĘCINIE

10 listopada 2016r wyłączona zostanie woda w tzw. sieci płytkiej. Prosimy o zabezpieczenie przed przemarzaniem instalacji i systemów wewnętrznych w domkach i obiektach nieużytkowanych zimą.

Jednocześnie przypominamy, że w roku 2017 sieć płytka zostanie zlikwidowana - kto zatem nie zdążył przełączyć się na sieć całoroczną powinien to wykonać przed kolejnym sezonem. Warunkiem koniecznym do przełączenia się jest uzyskanie od nas stosownych warunków technicznych.

 

WŁĄCZENIE WODY W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM W SKORZĘCINIE

13 kwietnia została włączona wody w tzw. sieci płytkiej. Wszystkich właścicieli i administratorów obiektów podłączonych do tego rodzaju instalacji prosimy o przegląd i zabezpieczenie zaworów wewnętrznych w celu uniknięcia zalania użytkowanych obiektów.

  

NOWA CENA WODY

Zgodnie z zarządzeniem Rady Miejskiej w Witkowie potwierdzonym uchwałą nr XII/102/2016 z 19 lutego 2016r informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2016r obowiązywać będzie nowa stawka opłaty za zbiorowe zaopatrzenie w wodę. Cena jednego metra sześciennego, czyli tysiąca litrów wody wyniesie 2,85 zł + 8% VAT natomiast za odprowadzanie jednego metra sześciennego ścieków zapłacimy 5,52 zł + 8% VAT.

  

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY

Informacja z dnia 10 grudnia 2015 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - dotyczy  wodociągu wiejskiego Gorzykowo zaopatrującego miejscowości: Czajki, Gorzykowo, Jaworowo, Malenin, Małachowo Kępe, Mielżyn i Odrowąż.

KOMUNIKAT

WIGILIA 2015

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Witkowie informuje, że zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2 października 2012 roku, 24 grudnia 2015r. wyznaczony został pracownikom jako dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę 26 grudnia br. Służby dyżurne pozostają w pogotowiu.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy. Dostępni będziemy dla Państwa w kolejne dni robocze.

 

WYŁĄCZENIE WODY W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM W SKORZĘCINIE

W dniach 9-10 listopada 2015r wyłączona zostanie na okres zimy woda w tzw. sieci płytkiej. Ponowne uruchomienie dostaw wody nastąpi wiosną 2016r.

Jednocześnie przypominamy o konieczności zabezpieczenia przed przemarzaniem instalacji i systemów wewnętrznych w domkach i obiektach nieużytkowanych zimą.

  

WŁĄCZENIE WODY W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM W SKORZĘCINIE

W terminie od 7 do 10 kwietnia zaplanowano włączenie wody w tzw. sieci płytkiej. Wszystkich właścicieli i administratorów obiektów podłączonych do tego rodzaju instalacji prosimy o przegląd i zabezpieczenie zaworów wewnętrznych w celu uniknięcia zalania użytkowanych obiektów.

  

NOWA CENA WODY

Zgodnie z zarządzeniem Rady Miejskiej w Witkowie potwierdzonym uchwałą nr IV/22/2015 z 27 lutego 2015r informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2015r obowiązywać będzie nowa stawka opłaty za zbiorowe zaopatrzenie w wodę. Cena jednego metra sześciennego, czyli tysiąca litrów wody wyniesie 2,64 zł + 8% VAT.
Jednocześnie informujemy, że opłata za zbiorowe odprowadzanie ścieków nie ulegnie zmianie i wynosi 5,18 zł/1m3 + 8% VAT.

Przy średniodobowym zużyciu wody na poziomie 120 litrów na osobę podwyżka spowoduje, że miesięcznie każdy z nas zapłaci za wodę 0,5 złotego więcej niż dotychczas.

  

WIGILIA 2014

24.12.2014r Zakład Gospodarki Komunalnej będzie nieczynny. Za utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

  

WYŁĄCZENIE WODY W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM W SKORZĘCINIE

W dniach 17-18 listopada 2014r wyłączona zostanie na okres zimy woda w tzw. sieci płytkiej. Ponowne uruchomienie dostaw wody nastąpi wiosną 2015r.
Jednocześnie przypominamy o konieczności zabezpieczenia przed przemarzaniem instalacji i systemów wewnętrznych w domkach i obiektach nieużytkowanych zimą. 

  

WEEKEND MAJOWY 2014

W związku ze zbliżającymi się świętami majowymi informujemy, że 02.05.2014r Zakład Gospodarki Komunalnej będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do kontaktu w pozostałe dni.

  

WŁĄCZENIE WODY W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM W SKORZĘCINIE

W terminie od 1 do 4 kwietnia zaplanowano włączenie wody w tzw. sieci płytkiej. Wszystkich właścicieli i administratorów obiektów podłączonych do tego rodzaju instalacji prosimy o przegląd i zabezpieczenie zaworów wewnętrznych w celu uniknięcia zalania użytkowanych obiektów.

  

PRZERWA W DOSTAWIE WODY

W związku z awarią sieci wodociągowej przy ul. Skośnej w Witkowie w dniu 27.01.2014r., w godzinach od 11.00 do 18.00 nastąpi przerwa w dostawie wody do odbiorców w mieście i gminie Witkowo, z wyjątkiem miejscowości Czajki, Gorzykowo, Jaworowo, Królewiec, Malenin, Mielżyn i Odrowąż, które są zaopatrywane w wodę ze stacji uzdatniania w Gorzykowie.
Za niewygodę i utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

 

ZMIANA CZASU PRACY W WIGILIĘ

24.12.2013r Zakład Gospodarki Komunalnej przyjmuje interesantów i kontrahentów do godz. 12.00.

  

WYŁĄCZENIE WODY W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM W SKORZĘCINIE

7 listopada wyłączona zostanie na okres zimy woda w tzw. sieci płytkiej. Jest to konieczne ze względu na specyfikę ułożenia tej sieci. W okresie niskich temperatur jest ona narażona na przemarzanie, co mogłoby doprowadzić do jej uszkodzenia. Ponowne uruchomienie dostaw wody nastąpi wiosną 2014r.
Życzymy zatem krótkiej zimy i do zobaczenia w przyszłym roku!

  

BUDOWA PRZYŁĄCZY WOD-KAN PRZY UL. SŁOWIAŃSKIEJ

W dniach 18 i 22 października prowadzone będą prace instalacyjne w ciągu ul. Słowiańskiej w Witkowie. 22.10.2013r. układana będzie metodą bezwykopową rura kanalizacyjna.
Za utrudnienia w ruchu uprzejmie przepraszamy.

  

UTRUDNIENIA NA UL. CMENTARNEJ

W terminie od 14 do 22.10.2013r. wykonywane będą prace drogowe na ul. Cmentarnej w Witkowie polegające na wymianie krawężników na wysokości cmentarza.
Za utrudnienia w ruchu uprzejmie przepraszamy.